Poznámka: U divokých řešení zachováváme anonymitu autorů, ale moc rádi se s Vámi podělíme i o tyto  "veselé chvilky", které při opravování nastávají...

 1. elipsa05_1.jpg elipsa05_2.jpg Dokonalé až pedagogické vedení příkladu s elipsou od týmu Martina Hory z Gymnázia Plzeň, Mikulášské nám.
 2. elipsa04.jpg Originální řešení příkladu s elipsou rozdělenou na dvě křivky od týmu Tomáše Kremelta z Gymnázia Jakuba Škody.
 3. elipsa03.jpg Dokonalé řešení příkladu s elipsou od týmu kapitánky Venduly Kotyzové z Wichterlova gymnázia. Přesně tak jsme si to představovali.
 4. :-) příklad 1.jpg Někteří dokonce nevěřili, že jde o elipsu a rovnici násilím přetvořili tak, aby v ní zahlédli kružnici.
 5. :-) wrong01.jpg Špatná úvaha u příkladu 1 s elipsou, bohužel hlavní osa není rovnoběžná s osou x. A docela divoké je určení souřadnice středu závislé na proměnné x.
 6. :-) elipsa06.jpg Ale toto je opravdu divočina - když se nám něco v zadání zdá nezvyklé, tak doporučení zní: odstranit. (Konkrétně jde o "nezvyklý" člen xy v rovnici elipsy.)
 7. Inspiro01.jpg Pěkně řešený příklad Inspiro od týmu Karolíny Pěčkové z Jiráskova gymnázia Náchod
 8. Inspiro03_1.jpg Inspiro03_2.jpgSuper řešení Inspira od týmu Šimona Juriny z Gymnázia Grosslingová.

 9. :-) Inspiro2.jpg Špatné řešení příkladu s Inspirem, které nás ale aspoň pobavilo.
 10. Pyramida1.jpg Zajímavý způsob řešení příkladu s pyramidou z koulí od týmu Pavla Blažka z Gymnázia a Základní umělecké školy, Šlapanice. Na závěr je drobná chyba, takže to nebude za celých 1,00. 
 11. Pyramida2.jpg Indukcí řešený příklad s pyramidou od týmu Radovana Švarce z Gymnázia Česká Třebová. 
 12. Pyramida3.jpg Zde jsme se kvůli kvalitě souboru hodně nadřeli, ale objevili jsme moc pěkné řešení pyramidy od týmu Viktora Němečka z Gymnázia Jihlava.
 13.  sifra01.jpg Systematicky řešený příklad "šifra" týmu Alexandra Kašpara z Gymnázia Pierra de Coubertina
 14. sifra02_jine reseni.jpg Úplně jiné vtipné konspiračně kombinační řešení "šifry" od týmu Anny Suchánkové z Gymnázia Opatov
 15. sifra03.jpg Další půvabné alternativní řešení od týmu Petra Horváta z Gymnázia Zábřeh

MATEMATICKÉ INŽENÝRSTVÍ

Studijní obor Matematické inženýrství je jedním z oborů programu Aplikované vědy v inženýrství na Fakultě strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně.  

Srdečně vás zveme na Dny otevřených dveří nejen do společných prostor před Aulou, ale i do 18. patra hlavní budovy A1, kde sídlí Ústav matematiky a kde jsme pro vás připravili několik krátkých přednášek, viz web Ústavu matematiky FSI VUT

 • pátek 1. 12. 2017 od 9:00 do 14:00
 • pátek 12. 1. 2018 od 9:00 do 14:00

Anketa

Jaká forma matematické olympiády je pro vás atraktivnější ?